Poobedná šálka kávy II. :)

Autor: Michaela Salonová | 21.7.2011 o 16:53 | (upravené 21.7.2011 o 17:11) Karma článku: 3,91 | Prečítané:  1227x

Honba za pokladom a umením kávy je natoľko fascinujúca, že som si dnes vyhliadla ďalšiu "obetnú kaviareň". Povedala som si, že našim kaviarničkám po meste dám ešte šancu a tak som zakotvila v ďalšej. Prichádzala som s neistotou a novým očakávaním. Popravde, moje očakávania boli ako pri každej inej kaviarni, alias "Budem rada, ak mi donesú aspoň prijateľnú kávu.". Objednala som si a ....

Tak a je to tu. Už z diaľky mi to moje espresso rozvoniavalo. Normálne som sa naň tešila. Neskôr ako som sa dočítala v nápojovom lístku, pripravujú kávu z kvalitných kávových zŕn z Tadž Mahálu a Indie. Možno to tak nie je, no aspoň mám zatiaľ dobrý pocit. Prvé čo som spravila bolo, že som si pritisla nos úplne až k horúcej rozvoniavajúcej hladine kávy. K tej kvalitnej pene, ktorá sa na mňa usmievala a akoby prosila, ochutnaj ma za horúca. Odolala som. Hneď na to som si kávu premiešala pena ,ktorá ma tak zvádzala naozaj bola taká, akou sa zdala. Stále a stále, po každom pomiešaní sa vrátila za mnou. Keď mi káva pomaly začala chladnúť na teplotu, pri ktorej som ju mohla aj sŕkať, pustila som sa do toho. Farba, vôňa a pena boli zatiaľ bezchybné a oku- lahodiace, no čo chuť ? To najdôležitejšie ?!

Prvý dúšok bol opatrný, s očakávaním. Buď to bude katastrofa, alebo fascinujúci chuťový zážitok. Môžem s čistým svedomím napísať, že v tom momente som sa svojimi zmyslami preniesla skutočne do Indie a každá jedna kvapka, ktorá mi tancovala po jazyku bola lahodná a výnimočná. Žeby som konečne našla „doupě“ božskej kávy ? Podnik vcelku príjemný s veľkými obrazmi z Kuby na stenách, ktoré Vám pripomínajú prostredie nekonečných plantáží s kávou, obsluha tak isto, a dokonca aj to pre mňa najprioritnejšie- káva. Priplatím si radšej nejaké to euro navyše za „obyčajné“ espresso, ako piť niečo, čo nie je predávané ako skutočné umenie. Po včerajšom búrlivom záchvate z nekvalitnej kávy som sa do toho ponorila celá, a vyplatilo sa.

Neskôr, keď som bola zaplatiť, spýtala som sa aj na to, či je skutočne pravdou krajina pôvodu kávy, ktorú som pila. Boli takí ochotní a zlatí, že mi dokonca ukázali aj kávu z ktorej to robia a ako ju robia. Veľmi ma to potešilo a odporúčam sa niekedy zastaviť v La Case del Café, v Martine :-)

PS: Odporúčanie a reklama je rozdiel :-)

PPS: Neničte si kávu zbytočnou smotanou a príliš veľa cukrom. ;-)

Michala

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?